Skip links
často kladené otázky

FAQ

Prvá podmienka je úspešne dokončiť strednú školu. Potom už to je viac - menej ľahké - podáš si k nám prihlášku, vyplníš potrebné údaje a zaplatíš poplatok za prijímacie konanie. Ak všetko odovzdáš a zaplatíš včas, máš veľkú šancu, že ťa automaticky berieme. Prijímacie skúšky sa totiž nekonajú. Naša študentka Dominika ti vo videu vysvetlí, ako to celé prebieha:   Ako si podať prihlášku na FEI STU? Časť 1 Ako si podať prihlášku na FEI STU? Časť 2

V prihláške nás zaujímajú výsledky tvojho štúdia na strednej a obzvlášť si ceníme maturitu z matematiky . Plusové body máš za každú aktivitu nad rámec povinných predmetov, ako je účasť na SOČ, olympiádach z matiky, fyziky či programovania alebo na rôznych študentských súťažiach. Tieto aktivity nezabudni v prihláške spomenúť a pomôž si v konkurencii.

Ak sme ti už poslali info o prijatí, gratulujeme! Teraz ťa čaká posledný krok – zápis. Len zapísaný študent sa skutočne ráta ako riadny študent do prvého ročníka.Našťastie, od čias pandémie je zápis elektronický a deje sa v dvoch termínoch v závislosti od prihlasovacieho kola, v ktorom posielaš prihlášku.

Môže sa stať, že niektorý zo študijných programov naplní kapacity a ty sa nedostaneš do zoznamu prijatých uchádzačov. Ak máš od nás informáciu o takomto neprijatí, nevešaj hlavu. Stále pre teba máme voľné miesto v inom študijnom programe . V každom z nich nájdeš informatiku, technológie aj dáta. A ak ťa nový program nechytí, stále máš šancu prestúpiť po prvom ročníku, keď sa čísla tradične trošku preriedia.

Všeobecne platí, že je lepšie dokumenty posielať fyzicky poštou, a to v riadnom časovom predstihu – tak, aby naše študijné oddelenie mohlo včas zaznamenať všetky tvoje dokumenty a vyhodnotiť prihlášku. Elektronicky treba nahrať potvrdenie o zaplatení, ak platíš cez internet banking . Takto nám tiež môžeš doručiť diplomy alebo rôzne osvedčenia o súťažiach a vysvedčenie za 2 . a 3 . ročník. Ak už máš po maturite, tak aj maturitné vysvedčenie. Fyzicky je potrebné poslať overenú zostavu známok, ktorá je aj v elektronickej prihláške. Fyzicky nám však môžeš poslať aj overené kópie vysvedčení za 2. a 3 . ročník a aj overené kópie diplomov. Ak už máš po maturite, tak aj maturitné vysvedčenie.

Ubytovanie je plne v kompetencii ubytovacích jednotiek STU. Orgán študentských domovov vypracúva a vyhodnocuje vlastné kritériá na to, koho ubytujú a koho už nie. Kritériá a ďalšie detaily nájdeš tu. Všeobecne však platí, že prváci s pridelením internátu nemajú problém.

Nebudeme klamať, FEIka je náročná škola. Nie je však nezvládnuteľná alebo prístupná len géniom.Všetko chce len štipku snahy a disciplíny, kým sa zorientuješv systéme a o päť rokov môžeme mať na Slovensku ďalšieho inžiniera či inžinierku. Máme ochotných a vysoko kvalifikovaných pedagógov, ale o pomoc môžeš vždy požiadať aj doktorandov či iných študentov. Naším cieľom je mať čo najviac úspešných absolventov, preto sme otvorení ti na tej ceste čo najviac vyjsť v ústrety.

V tom prípade poď študovať na FEI STU, pretože u nás sa uplatní 99 % absolventov. Firmy si chodia každý rok vyberať svojich budúcich kolegov, tímlídrov a šéfov už počas štúdia priamo na naše chodby.Platí to pre všetky študijné programy, ktoré u nás nájdeš

Bohatý! Organizujeme grilovačky, čapujeme pivo a kofolu, radi debatujeme do neskorých večerných hodín. Čaká Ťa tu moderná študovňa s kvalitnou kávou, fitness centrum a lezecká stena, vlastný bazén a bufet. Študentský parlament organizuje veľa aktivít, FEIka si rada fičí na e-športovej lige. Nebudeš mať núdzu o kontakt. Naopak, možno tu nadviažeš kontakty s ľuďmi, z ktorých budeš ťažiť celý život.

Všetko sme zapísali do prehľadnej brožúry, ktorú nájdeš tu. stiahnuť brožúru

Vyštuduj si úspešnú budúcnosť

Podaj prihlášku