Skip links
často kladené otázky

FAQ

Prvá podmienka je úspešne dokončiť strednú školu (s maturitou). Potom si k nám podaj prihlášku (najľahšie elektronicky, použi tlačidlo vpravo hore). Tam vyplníš potrebné údaje a zaplatíš poplatok za prijímacie konanie. Prijímacie skúšky sa konajú iba pre študijný program aplikovaná informatika. Ostatných hodnotíme na základe výsledkov na strednej škole. Kompletné informácie o prijímacom konaní nájdeš na našej oficiálnej stránke TU. Naša študentka Dominika ti vo videu vysvetlí, ako to celé prebieha: Ako si podať prihlášku na FEI STU? Časť 1 Ako si podať prihlášku na FEI STU? Časť 2

V prihláške nás zaujímajú výsledky tvojho štúdia na strednej a obzvlášť si ceníme maturitu z matematiky. Plusové body máš za každú aktivitu nad rámec povinných predmetov, ako je účasť na SOČ, olympiádach z matiky, fyziky či programovania alebo na rôznych študentských súťažiach. Tieto aktivity nezabudni v prihláške spomenúť a pomôž si v konkurencii.

Ak sme ti už poslali info o prijatí, gratulujeme! Teraz ťa čaká posledný krok – zápis. Len zapísaného študenta považujeme za skutočného študent prvého ročníka. Našťastie, od čias pandémie je zápis elektronický a prebieha v dvoch termínoch v závislosti od prihlasovacieho kola, v ktorom posielaš prihlášku. Informácie o zápise nájdeš TU.

Môže sa stať, že niektorý zo študijných programov naplní kapacitu a ty sa nedostaneš do zoznamu prijatých uchádzačov. Ak sme ťa neprijali z tohto dôvodu, nevešaj hlavu. Stále máme pre teba voľné miesto v inom študijnom programe. V každom programe nájdeš informatiku, technológie aj dáta. A ak ťa nový program nechytí, stále máš šancu prestúpiť po prvom ročníku, keď sa čísla už tradične trošku preriedia.

Všeobecne platí, že je lepšie dokumenty posielať poštou, a to v dostatočnom časovom predstihu, aby naše študijné oddelenie včas zaznamenalo všetky tvoje dokumenty a vyhodnotilo prihlášku. Elektronicky treba nahrať potvrdenie o zaplatení, pokiaľ platíš cez internet banking. Týmto spôsobom nám tiež môžeš doručiť diplomy, osvedčenia o súťažiach a vysvedčenie za 2 . a 3 . ročník. Ak už máš po maturite, tak aj maturitné vysvedčenie. Poštou je potrebné poslať overenú zostavu známok, ktorá je aj v elektronickej prihláške.

Ubytovanie je plne v kompetencii ubytovacích jednotiek STU. Orgán študentských domovov vypracováva a vyhodnocuje vlastné kritériá na to, koho ubytujú a koho už nie. Kritériá a ďalšie detaily nájdeš tu. Všeobecne však platí, že prváci s pridelením internátu nemajú problém.

Nebudeme klamať, FEIka je náročná škola. Nie je však nezvládnuteľná alebo prístupná len géniom. Všetko chce štipku snahy a disciplíny, kým sa zorientuješ v systéme a o päť rokov môžeme mať na Slovensku ďalšieho inžiniera či inžinierku. Máme ochotných a vysoko kvalifikovaných pedagógov, ale o pomoc môžeš vždy požiadať aj doktorandov či iných študentov.

V tom prípade poď študovať na FEI STU, pretože u nás sa uplatní 99% absolventov. Firmy si chodia každý rok vyberať svojich budúcich kolegov, tímlídrov a šéfov už počas ich štúdia doslova na naše chodby. Bezproblémové uplatnenie platí pre všetky študijné programy, ktoré u nás nájdeš. Každý semester organizujeme podujatia, vďaka ktorým prepájame študentov s firmami. Napríklad na pracovnom veľtrhu FEI JobFair alebo cez Biznis raňajky.

Bohatý! Organizujeme grilovačky, čapujeme pivo a kofolu, radi debatujeme do neskorých večerných hodín. Čaká ťa tu moderná študovňa s kvalitnou kávou, fitness centrum a lezecká stena, vlastný bazén a bufet. Viac informácií o možnostiach, ktoré ponúkame, nájdeš TU. Študentský parlament organizuje veľa aktivít, FEIka si rada fičí na e-športovej lige. Nebudeš mať núdzu o sociálny kontakt. Naopak, možno tu nadviažeš priateľstvá na celý život!

Všetko sme spísali do prehľadnej brožúry, ktorú nájdeš TU.

Vyštuduj si úspešnú budúcnosť

Podaj prihlášku